Biustonosze do karmienia

December 14th, 2012

 

Biustonosze do karmienia

 

Bielizna ciążowa oraz biustonosze do karmienia piersią to niezbędnik każdej przyszłej mamy. Podczas ciąży nasze kobiece ciało ulega wielu przemianom , dlatego bielizna którą nosimy musimy dopasowywać do naszych zmieniających się każdego dnia wymiarów.

Biustonosze ciążowe to bielizna, ktora powinna być wykonana z elastycznego, przewiewnego materiału, dobrze jeśli nie posiada fiszbin, gdyż mogą się one wbijać w ciało, co może doprowadzić do zatoru pokarmu i zatrzymania laktacji. Biustonosze ciążowe i te do karmienia powinny posiadać szerokie ramiączka aby cięższy niż zwykle biust był odpowiednio podtrzymany. Cała konstrukcja biustonosza powinna być stabilna i wygodna aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania.

Podczas karmienia piersią bardzo ważną rolę odgrywa zapięcie miseczki na tak zwany klik, który umożliwia w łatwy i prosty sposób rozpięcie stanika jedną ręką. Jest to szczególnie ważne podczas zmieniania piersi w trakcie karmienia, bo nie trzeba odkładać dziecka. Bardzo ważną kwestią w biustonoszach do karmienia jest tkanina z jakiego biustonosz został wykonany. Jeśli jest on uszyty z koronkowej dzianiny jego miseczki od wewnętrznej strony powinny być wyścielone bawełną, dla większego uczucia komfortu.

Wielu producentów bielizny posiada w swoich kolekcjach linię przeznaczoną właśnie dla kobiet w ciąży oraz dla mam karmiących.